Klub H2O nakręci film i wyda książkę

Poznaj dziadka Olka, Hanię i Huberta, czyli klub H2O. Zawiązali go, gdy dowiedzieli się, że znikają rzeczki i kiedyś można było pić wodę z potoków, a teraz nie. Wiedzą też, że od Świdnicy do morza jest 300 km, więc wodę u nas trzeba chronić na 300%.
H2O to chemiczny wzór wody, który mówi, że cząstkę wody tworzy jeden atom tlenu (O), związany z dwoma atomami wodoru (H). Zupełnie, jak nasz dziadek Olek ze swoimi wnukami.

Kręcimy film!

Już w maju obejrzycie film o przygodach zawadiackiego dziadka Olka z dwojgiem wnuków – nastoletnim Hubertem i jego młodszą siostrą Hanią. Obserwuj gminny fanpage na FB.

Napiszmy razem książkę!

Masz pomysł na przygodę klubu H2O? Tropią wodę? Próbują ją chronić? A może podpowiesz im, gdzie i w jaki sposób mają to robić? Porozmawiaj z babcią, dziadkiem lub innym znajomym seniorem, napisz opowiadanie na 300 wyrazów albo wykonaj pracę plastyczną. Do zdobycia cztery hulajnogi, butelki na wodę, a także drobne upominki dla wszystkich uczestników konkursu.

Prace konkursowe (lub ich zdjęcia) należy nadsyłać na adres e-mail: konkurs@300woda.pl do czwartku, 20 maja do godz. 15.00. W treści maila, należy wpisać imię, nazwisko i wiek autora pracy, a także nr telefonu jego opiekuna.

Przeczytaj regulamin konkursu lub pobierz PDF

Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych oraz zgoda opiekunów na przetwarzanie danych osobowych PDF